hamburger

Przebudowa ul. Południowej w Turowie

20 października 2020

obrazek z zamkiem

W związku z uzyskaniem ponad 1,5 mln zł dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych Województwa Śląskiego, Gmina Olsztyn w najbliższych dniach ogłosi przetarg na przebudowę ul. Południowej w Turowie.

Kosztorysowa wartość tego zadania, przewidującego budowę drogi o długości 1330 metrów przed i za przejazdem kolejowym, to ponad 3 mln zł. Z dofinansowania w konkursie uzyskamy ok. 1, 5 mln zł. Do inwestycji dokładają się także mieszkańcy i właściciele lokalnych przedsiębiorstw, takich jak Wosana, Wega-Trans czy Alex – Pol, które posiadają siedziby w tym miejscu.
Droga jest w bardzo złym stanie technicznym, nie posiada odwodnienia, ani oznakowania poziomego, a ruch pieszych odbywa się poboczem.
Realizacja inwestycji polegać będzie na remoncie podbudowy, położeniu nowej nawierzchni asfaltowej o zwiększonych parametrach technicznych, budowie chodnika na całej długości drogi, który zostanie połączony z chodnikiem przy drodze powiatowej oraz wybudowaniu odwodnienia drogi. Prace potrwają do sierpnia 2021 r.
– To kolejny etap budowy ciągu komunikacyjnego. Dwa lata temu, wspierając się tymi samymi środkami, wyremontowaliśmy połączenie Przymiłowice – Turów. W ramach kontynuacji budujemy drogę obsługującą gęsto zabudowaną ulicę oraz kilka firm, co ułatwi także dojazd do Domu Pomocy Społecznej i wylot z Turowa na drogi powiatowe w kierunku Olsztyna i Kusiąt. Zwiększy się także bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. – mówi Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn.
Aktualnie Gmina Olsztyn realizuje budowę przedłużenia ul. Leśnej w Zrębicach, tzw. „Czarnej Drogi” w Kusiętach, przedłużenia ul. Chorońskiej w Biskupicach oraz tzw. drogę nad lasem w Kusiętach.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2