hamburger

PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH W PRZYMIŁOWICACH

20 kwietnia 2023

W Przymiłowicach pod remizą OSP rozpoczęły się prace przy budowie zatok autobusowych i oświetlonego przejścia dla pieszych.

W rejonie skrzyżowania ul. Zamkowej z ulicami Piastowską i Szeroką Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybuduje dwie zatoki autobusowe i 140-metrowy odcinek chodnika oraz wjazd do remizy OSP. Powstanie też przejście dla pieszych z dedykowanym oświetleniem wyposażone w sygnalizację ostrzegawczą.

Inwestycja została zlecona w formule „zaprojektuj i wybuduj” i odbywa się pod nadzorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach. Zakończenie prac zaplanowano na czerwiec br.

– To inwestycja długo wyczekiwana przez Mieszkańców, o którą zabiegaliśmy od kilku lat. W zdecydowany sposób poprawi ona bezpieczeństwo podczas przechodzenia przez ruchliwą jezdnię do gminnego budynku, w którym m.in. znajduje się przedszkole, świetlica i OSP, a na jego zapleczu boisko i siłownia – mówi Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn.

Dla poprawy bezpieczeństwa w 2019 r. gmina Olsztyn wybudowała 1,5 -kilometrowy chodnik i ścieżkę rowerową wzdłuż ruchliwej drogi krajowej w Przymiłowicach. A w ostatnich dwóch latach powstały także oświetlenia przejść dla pieszych w Olsztynie przy ul. Żwirki i Wigury, Sobieskiego oraz dwa przy ul. Kühna.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2