hamburger

Przetarg na chodnik w Kusiętach

13 października 2020

mapka Kusięta chodnik

W ramach porozumienia z Gminą Olsztyn Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie ogłosił przetarg na budowę chodnika wraz z odwodnieniem w ciągu gęsto zabudowanej drogi powiatowej w Kusiętach.

Termin składania ofert mija 23 października 2020 r. Realizacja zadania przewiduje budowę prawie 2-kilometrowego odcinka chodnika o szerokości 2 m z odwodnieniem oraz wjazdów indywidualnych na posesje. Nowy chodnik będzie przedłużeniem istniejącego – zbudowanego przez gminę w 2018 r. od remizy za szkołę podstawową w Kusiętach. A co najważniejsze umożliwi dzieciom bezpieczne dojście do szkoły.
Przekraczające 1,5 mln koszty inwestycji zgodnie z porozumieniem po połowie pokryje Starostwo Powiatowe w Częstochowie i gmina Olsztyn.
– Ta wspólna inwestycja to efekt współpracy Gminy Olsztyn ze Starostwem Częstochowskim. Dziękuję za zaangażowanie naszym i pozostałym Radnym powiatowym oraz panu Staroście. Wspólnie inwestujemy w powiatową drogę, aby poprawić bezpieczeństwo naszych mieszkańców. A nie jest to jedyne zadanie, które realizujemy razem – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2