hamburger

PRZETARG NA DROGĘ OLSZTYN-PORAJ

20 czerwca 2022

Miasto i Gmina Olsztyn ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę drogi przez Biskupice do granic miejscowości Choroń w gminie Poraj. Termin składania ofert mija 4 lipca 2022 r.

Gminy Olsztyn i Poraj na zaprojektowanie i budowę drogi łączącej dwie gminy i dwa powiaty otrzymały dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla województwa śląskiego.

Do 2024 r. powstanie droga o szerokości 6 m z trasą rowerowej o łącznej długości 3,8 kilometra.

Miasto i Gmina Olsztyn na realizację zadania w Biskupicach do granic gminy Poraj otrzyma prawie 2,5 mln zł (odcinek ścieżki na terenie gminy Olsztyn będzie liczył ponad 1,6 km).
Trakt będzie miał duże znaczenie lokalne i ponadlokalne. Komunikacyjnie będzie to znaczący skrót, a turystycznie – umożliwienie rowerzystom dojazdu z Częstochowy przez Olsztyn w kierunku Poraja.

Gmina Poraj również ogłosiła już przetarg na budowę drogi przebiegającej przez Choroń do granic gminy Poraj w formule zaprojektuj i wybuduj.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2