hamburger

RADAR NA ODRZYKONIU

16 listopada 2023

Na wniosek działającego w imieniu Mieszkańców Urzędu Miasta i Gminy Olsztyn, przy drodze krajowej na Odrzykoniu Generalna Inspekcja Transportu Drogowego zainstalowała radar, mający poprawić bezpieczeństwo. W tym rejonie od wielu lat miały miejsce wypadki i kolizje: doszło między innymi do potrącenia dziecka oraz do śmierci motocyklisty.

Natężenie ruchu samochodowego na tym odcinku drogi krajowej łączącej Olsztyn z Częstochową pozostaje jednym z najwyższych w okolicy. Szczególnie w sezonie letnim, ze względu na rosnącą liczbę kierowców podróżujących w celach turystycznych na Jurę.

Wypadki i kolizje

Fotoradar stanął na ruchliwej i niebezpiecznej drodze, w obrębie skrzyżowania DK 46 z ulicami Storczykową i Narcyzową. W tej lokalizacji, tuż przy przejściu dla pieszych, w latach 2007-2021 doszło do czterech wypadków ze skutkiem śmiertelnym oraz czterech wypadków, w których uczestnicy zostali ciężko ranni. Ponadto odnotowano 55 zdarzeń drogowych, do których dochodziło głównie z powodu niedostosowania prędkości do panujących warunków. Mieszkańcy od lat apelowali o zwiększenie bezpieczeństwa na tej ruchliwej i niebezpiecznej trasie.

Nowoczesny fotoradar

Zamontowany przez Generalną Inspekcję Transportu Drogowego przy współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz Miastem i Gminą Olsztyn fotoradar to najnowszej generacji przyrząd pomiarowy do rejestracji prędkości pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość. Do rejestracji zdjęć stosuje się najwyższej jakości aparaty cyfrowe. Wpływy z mandatów zasilą budżet Skarbu Państwa.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2