hamburger

Radar, pasy i drogi

5 kwietnia 2022

znak drogowy przejście dla pieszycch
Miasto i Gmina Olsztyn ogłosiła przetarg na budowę interaktywnego przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej w Olsztynie, montaż wyświetlacza prędkości na ul. Olsztyńskiej w Biskupicach. Przetarg wyłoni także wykonawcę przebudowy dwóch ulic w Odrzykoniu i budowy tłuczniówki w Skrajnicy.

Czujniki ruchu, komunikaty dźwiękowe, odblaskowe znaki drogowe oraz dodatkowe oświetlenie mają poprawić bezpieczeństwo pieszych, szczególnie uczniów, w obrębie skrzyżowania ul. Kühna z ul. Szkolną w Olsztynie. Wprowadzimy tam także nową organizację ruchu – wschodnia część ulicy Szkolnej będzie jednokierunkowa. A przed wyjściem ze żłobka staną barierki.

Zgodnie z oczekiwaniami lokalnej społeczności w celu spowolnienia ruchu na ul. Olsztyńskiej w Biskupicach ustawimy radar z wyświetlaczem informujący m.in. o wysokości mandatu, jaki można zapłacić za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Wykonawca wyłoniony w wyniku procedury przetargowej ma wybudować z kostki brukowej ulice Wrzosową i Konwaliową w Odrzykoniu oraz ulicę Morelową o nawierzchni tłuczniowej w Skrajnicy.

Termin składania ofert mija 20 kwietnia 2022 r.

KB

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2