hamburger

REGIONALNE CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA

31 października 2022

W czwartek, 27 października odbyło się uroczyste otwarcie Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które znajduje się w budynku Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie.

Główną formą działalności specjalistycznego i innowacyjnego ośrodka będzie aktywność edukacyjna, dedykowana głównie dzieciom i młodzieży szkolnej oraz seniorom z całego powiatu częstochowskiego.

Nauka realizowana przez zabawę, gry, symulacje, prezentacje, filmy i aktywne warsztaty odbywać się będzie w pomieszczeniach audiowizualnego Centrum, wyposażonego zarówno w mini miasteczko ruchu drogowego dla najmłodszych, jak i w specjalistyczne urządzenia, takie jak:
– symulator szkoleniowy – „Wirtualne przejście dla pieszych”,
– symulator szkoleniowy roweru,
– symulator do nauki jazdy samochodem osobowym,
– symulator treningu i kontroli czasu reakcji,
– symulator działania pasów bezpieczeństwa.

Dodatkowym elementem edukacji będą szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej,
z wykorzystaniem fantomów szkoleniowych oraz ćwiczenia z użyciem defibrylatora AED. Regionalne Centrum BRD dysponuje także mobilnym symulatorem dachowania, zderzeń i czasu reakcji.

Z budżetu Miasta i Gminy Olsztyn, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej na zakup urządzeń do Centrum zostały przekazane środki w wysokości 5 tys. zł.

Fot. WORD w Częstochowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2