hamburger

Rekord w jubileuszowym 30. Finale WOŚP w Olsztynie

31 stycznia 2022

logo 30 finału wielkiej okreistry swiatecznej pomocy
Znowu pobiliśmy rekord w sztabie 5496 zlokalizowanym przy Urzędzie Miasta i Gminy w Olsztynie. Dzięki Waszym wielkim sercom zebraliśmy 61 958,00 zł.

Tegoroczny, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponownie różnił się od poprzednich ze względu na pandemię koronawirusa oraz bardzo niesprzyjającą pogodę. Pomimo braku możliwości zorganizowania imprezy założyliśmy prężnie działający sztab, w którym szerokie grono wolontariuszy, sklepów, lokali i stowarzyszeń zrobiło wszystko, by uzyskana kwota była jak najwyższa!

Wśród spacerujących wolontariuszy z puszkami, spotkać można było także kwestujących biegaczy ze Stowarzyszenia „Słońca Jury” oraz puszki stacjonarne w wielu lokalach i sklepach na terenie Miasta i Gminy Olsztyn, a na profilu Jurajskich Włóczykijów można było wylicytować lokalne przysmaki, gadżety z logotypem WOŚP i wiele innych ciekawych przedmiotów. Chętni mogli dorzuć także swoją cegiełkę do eSkarbonki naszego sztabu.

30 stycznia 2022 r. o godzinie 11.00 pod Spichlerzem w Olsztynie spotkało się grono miłośników aktywnego wypoczynku. Jurajskie Włóczykije i Stowarzyszenie „Słońca Jury” zorganizowali spacer i bieg. Charytatywne spotkanie udało się dzięki pozytywnej energii organizatorów, pomimo kiepskiej pogody. W Kusiętach pod przewodnictwem Marcina Pocha odbyło się morsowanie.

Ogromne podziękowania za wsparcie i pomoc przesyłamy:

– Jurajskim Włóczykijom na czele z Wiolą Gasik
– Stowarzyszeniu „Słońca Jury”
– Przemysławowi Gawronowi, Leszkowi Gasikowi, Piotrowi Stankow, Markowi Kaweckiemu, którzy poprowadzili grupy biegaczy przez wszystkie ulice naszej gminy
– Restauracji Spichlerz i Stajni i Restauracji Biały Borek za wsparcie
– Firmie Grafcolor, która ufundowała ściankę do zdjęć
– Wspólnocie Gruntowej Olsztyna za udostępnienie terenów
– Marcinowi Pochowi, za zorganizowanie morsowania w Kusiętach
– Stacji Olsztyn w Przymiłowicach, za ufundowanie 3 bonów na paliwo o wartości 200 zł każdy
– Panu Antoniemu Fedkowiczowi za przepiękny obraz
– Firmie Admar za ufundowanie przekąsek na ognisko
– Kołowi Emerytów Rencistów i Inwalidów
– oraz wszystkim osobom, które przekazały dary na licytację Jurajskim Włóczykijom

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i mieszkańcom Gminy Olsztyn za wielkie serca i wszystkie pieniądze wrzucane do puszek, pomimo wietrznej pogody! GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2