hamburger

ROCZNICOWA MSZA PATRIOTYCZNA

5 czerwca 2023

miejse stracen
4 czerwca na Miejscu Straceń odbyła się uroczysta Msza Święta upamiętniająca ofiar pomordowanych przez niemieckich okupantów w latach 1939-1945.

Mszę świętą koncelebrowali ks. prałat Ryszard Grzesik i ks. Tomasz Gil, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie.

Po Mszy odbył się Apel Pamięci, który odczytał podporucznik Adam Dłużniak, a o oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta „Sempre” z kapelmistrzem Kamilem Cisowskim.
W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Olsztyna, Przymiłowic, Zrębic i Kusiąt.

W uroczystości uczestniczyli: Urszula Giżyńska, reprezentująca Szymona Giżyńskiego, wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego, Ryszard Stefaniak, zastępca prezydenta miasta Częstochowy, Krzysztof Kucharski, doradca Roberta Magdziarza, II Wicewojewody Śląskiego. Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn, Danuta Tomza, radna powiatu częstochowskiego, radni Rady Miejskiej w Olsztynie, dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie z placówek oświatowych z terenu gminy Olsztyn, sołtysi gminy Olsztyn, przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie i Biblioteki w Olsztynie.

Delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze w hołdzie poległym.

Fot. D. Szwed

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2