hamburger

ROCZNICOWA MSZA PATRIOTYCZNA

13 czerwca 2022

msza na miejscu straceń

12 czerwca na Miejscu Straceń odbyła się uroczysta Msza Święta ku pamięci ofiar pomordowanych przez niemieckich okupantów w latach 1939-1945.

Mszę świętą pod przewodnictwem ks. prałata Ryszarda Grzesika, koncelebrował ks. Tomasz Gil, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie.

Ks. prałat Ryszard Grzesik przypomniał licznym zgromadzonym, że już od 30 lat w drugą niedzielę czerwca spotykamy się w tym historycznym miejscu, aby modlić się w intencji poległych i pomordowanych.

Po Mszy odbył się Apel Pamięci, który odczytał podporucznik Adam Dłużniak.

O oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta „Sempre” z kapelmistrzem Tomaszem Hadrianem.

W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe z jednostek OSP Olsztyn, OSP Przymiłowice oraz OSP Kusięta.

W uroczystości uczestniczyli: Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn, Ryszard Stefaniak, zastępca prezydenta miasta Częstochowy, Danuta Tomza, radna powiatu częstochowskiego, radni Rady Miejskiej w Olsztynie, dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie z placówek oświatowych z terenu gminy Olsztyn, sołtysi gminy Olsztyn, przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie i Biblioteki w Olsztynie.

Lidia Burzyńska, poseł na Sejm RP przekazała list do odczytania uczestnikom mszy.

Delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze w hołdzie poległym.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2