hamburger

RUSZA BUDOWA DRÓG ZA 9,5 MLN ZŁ

29 marca 2023

mapka Pocztowce
Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn oraz Robert Hucz, Prokurent wyłonionej w przetargu firmy Hucz Sp. z o. o. Sp. k. podpisali dzisiaj umowę na zaprojektowanie i budowę dróg na nowym osiedlu w Olsztynie za 9,5 mln zł.

Realizacja inwestycji umożliwi zabudowę mieszkaniową na tym 15-hektarowym terenie, skomunikuje go z centrum Olsztyna oraz uruchomi ponad 200 działek. 8 mln zł na ten cel Miasto i Gmina Olsztyn pozyskuje z programu rządowego „Polski Ład”.

W ramach zadania pn. „Budowa dróg gminnych w celu skomunikowania nowego osiedla
w miejscowości Olsztyn z centrum i drogami wyższej kategorii” do sierpnia 2024 r. wybudowane zostaną drogi o łącznej długości prawie 3 km. Przedłużać będziemy także ul. Zieloną oraz budować ul. Leśną. Powstanie też dokumentacja projektowa sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i oświetlenia.

– Jeśli dodać do tego budowę dróg na północy Olsztyna za 6 mln zł, budowę drogi Biskupice – Choroń za podobną kwotę oraz rozstrzygany obecnie przetarg na budowę basenu – I etap za ponad 9,6 mln zł to pokazuje to skalę inwestycji, jakie realizujemy w tym i w przyszłym roku – mówi Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2