hamburger

RUSZYŁ MONTAŻ FOTOWOLTAIKI

17 maja 2023

fotowoltaika na dachu

Wybrana w przetargu firma ECO – TEAM Sp. z o. o. Sp. k. rozpoczęła montaż paneli fotowoltaicznych na budynkach naszych Mieszkańców.

Jeszcze w tym roku 171 domów na terenie gminy Olsztyn zyskają instalacje fotowoltaiczne, zainstalowanych zostanie 12 pieców na biomasę, 35 pomp na ciepłą wodę użytkową oraz 71 kolektorów słonecznych.

To wszystko za sprawą korzystnie dofinansowanego przez Unię Europejską projektu pn. „Zielona Jura – wzrost wykorzystania energii w gminach Olsztyn, Przyrów, Dąbrowa Zielona”, w efekcie którego udało się pozyskać środki w wysokości 9 983 367,80 zł. W partnerstwie z Olsztynem, który jest liderem projektu, dofinansowanie trafi też do Mieszkańców Gminy Przyrów i Dąbrowa Zielona.

UWAGA!

Prosimy mieszkańców biorących udział w projekcie, którzy jeszcze nie podpisali aneksów do umowy na realizację inwestycji OZE, tj. montaż: paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła, kotłów c.o. o niezwłoczne zgłoszenie się do Urzędu Miasta i Gminy Olsztyn, pok. nr. 8, w celu podpisania aneksu.

Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach mechanizmu REACT- EU.

logo slaskie ue

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2