hamburger

RZEŹBY NA RYNKU MIEJSKIM W OLSZTYNIE

25 kwietnia 2024

rzeźba - koń
Od 1 maja do 31 sierpnia na rynku miejskim w Olsztynie będzie można oglądać wystawę rzeźb „Jurajskie Impresje”. Będą to rzeźby wykonane przez Jerzego Kędziorę, którego balansujące dzieła możemy podziwiać w Olsztynie od wielu lat oraz rzeźby Kolektywu Theseus: Aleksandra Cupiał i Szymon Parafiniak.

➡️THESEUS to kolektyw artystyczny powołany przez Aleksandrę Cupiał i Szymona Parafiniaka w roku 2016. W swoich realizacjach artyści koncentrują się przede wszystkim na poszukiwaniu energii, światła i ruchu. Artyści zajmują się malarstwem, grafiką, rzeźbą i wideo. Motywem przewodnim w pracach kolektywu THESEUS jest znak labiryntu. Na rynku staną trzy rzeźby kolektywu: „Stella” z 2021 r., „Time Is On My Side” z 2023 r. oraz „Bukefalos” z 2024 r.

➡️Jerzy Kędziora urodzony w 1947 r. w Częstochowie – rzeźbiarz, malarz, projektant. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Poznaniu, PLSP w Częstochowie, brał udział w wielu warsztatach i kursach mistrzowskich w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Portugalia). Od początku swojej drogi twórczej Jerzy Kędziora interesował się sztuką kinetyczną i eksperymentami rzeźbiarskimi. Na wystawie „Jurajskie Impresje” zostanie zaprezentowanych aż 10 „psikusów jurajskich” tak zwanych rzeźbiańców Jerzego Kędziory.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2