hamburger

RZEŹBY NA RYNKU W OLSZTYNIE

27 kwietnia 2023

W niedzielę, 30 kwietnia 2023 r. o godz. 16.00 zapraszamy na Rynek w Olsztynie na otwarcie plenerowej wystawy rzeźb.

Ekspozycja „Stalowe relikty. Kula. Z cyklu drzewa” autorstwa dr. szt. Radosława Skóry będzie prezentowana w Olsztynie do końca sierpnia. Wernisaż wystawy uświetni koncert duetu: Wojtek Królikowski na pianinie i Sebastian Janik na saksofonie.

dr szt. Radosław Skóra – ur. 1978 r. Ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie w 2003 r. W 2020 r. obronił doktorat na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Intermediów i Rzeźby na Wydziale Artystycznym UMCS. Działalność artystyczną prowadzi w zakresie rzeźby, ceramiki i grafiki. Jest autorem 10 wystaw indywidualnych. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych. Uhonorowany III nagrodą za rzeźbę Drzewo na XII Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki, BWA Ostrowiec Świętokrzyski w 2014 r. oraz Grand Prix za rzeźbę Drzewo II podczas XIII Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki, BWA Ostrowiec Świętokrzyski w 2016 r.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2