hamburger

ŚODR – INFORMACJE

2 września 2021

LOGO ŚODR
Rolniku! Sprawdź czy posiadasz aktualne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin, potocznie nazywane szkoleniem chemizacyjnym. Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, poprzez swoje biura, znajdujące się w każdym powiecie, prowadzi nabór uczestników. Szkolenia chemizacyjne skierowane są do osób, które mają styczność ze środkami ochrony roślin. Zaświadczenie o ukończeniu takiego szkolenia uprawnia do wykonywania zabiegów oraz zakupu środków ochrony roślin. Jest ono wymagane również podczas kontroli w gospodarstwie przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Powiatowe Zespoły Doradztwa Rolniczego realizują szkolenia chemizacyjne w formie podstawowej oraz uzupełniającej. Szkolenia podstawowe przeznaczone są dla osób, które po raz pierwszy biorą udział w takim szkoleniu. Program jest dwudniowy i obejmuje takie zagadnienia jak:

– przepisy prawne;
– charakterystyka i stosowanie środków ochrony roślin;
– integrowana ochrona roślin;
– technika wykonywania zabiegów;
– zapobieganie negatywnemu wpływowi środków ochrony roślin na środowisko;
– bezpieczeństwo i higiena pracy przy stosowaniu środków ochrony roślin.

Natomiast szkolenie uzupełniające jest jednodniowe i skierowane do osób które ukończyły szkolenie podstawowe. Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia chemizacyjnego wydawane jest na okres 5 lat a po upływie tego czasu należy odbyć szkolenie uzupełniające

W Częstochowie odbędą się szkolenia chemizacyjne:

Podstawowe 8-9 września

Uzupełniające 24 września
zapisy : 515 275 894 specj.d/s WGD Danuta Tomza

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2