hamburger

SP Olsztyn w projekcie Zaproś mnie na swoją lekcję

21 maja 2021

logo projektu zaproś mnie na swoją lekcję
Szkoła Podstawowa w Olsztynie przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”. Podczas zdalnego nauczania nauczyciele szukali możliwości uatrakcyjnienia lekcji. Jednym z rozwiązań okazała się reklamowana w mediach i na portalach społecznościowych wspomniana akcja.

Projekt ,,Zaproś mnie na swoją lekcję” połączył nauczycieli i uczniów z całego kraju a nawet z zagranicy. Zapraszaniu gości na swoje lekcje przyświecają idee: twórczej, kreatywnej edukacji, spotkań z ciekawymi ludźmi, poszerzania zainteresowań i przyjemniejszej realizacji podstawy programowej. Projekt, który jest również innowacją pedagogiczną, świetnie sprawdza się w czasie pandemii, kiedy ograniczone zostały wszelakie spotkania i wizyty w szkołach.

Spotkanie z archeologiem, dietetykiem czy nauczycielem opowiadającym ciekawostki o swoim regionie i najbliższej okolicy, to z pewnością atrakcyjny pomysł na żywą i interesującą lekcję.

W ramach projektu w lutym klasy ósme wraz z nauczycielką j.polskiego Beatą Dębską „wybrały się” do Muzeum Auschwitz Birkenau oraz Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. W kwietniu w klasie VI c przeprowadzone zostały warsztaty teatralne, a kl. VIII b spotkała się z językiem kaszubskim. Na zajęcia te zaprosiła specjalistów z różnych rejonów Polski nauczycielka j.polskiego Beata Dębska. Wychowawczyni kl.VI b – Angelika Martałek zorganizowała w kwietniu spotkanie ze specjalistą na temat cyberprzemocy i bezpieczeństwa w sieci, a w maju – z trenerką i blogerką wirtualnie z uczniami podróżowała do Islandii. W maju również uczniowie kl.VII a pod opieką Beaty Dębskiej i pedagoga szkolnego Marzeny Bugaj uczestniczyli we wspaniałej lekcji na temat stereotypów. Zajęcia poprowadziła jedna z koordynatorek Akcji Kapibara. To wydarzenie realizują młodzi ludzie z Krakowa, którzy walczą ze szkodliwymi stereotypami.

Mimo że zdalne nauczanie dobiega końca, zajęcia w ramach projektu „Zaproś mnie na swoja lekcję” zaplanowane są także na czerwiec. Więcej informacji na temat poszczególnych zajęć można znaleźć na fanpage’u SP Olsztyn.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2