hamburger

SPOTKANIE ZGP W JANOWIE

4 kwietnia 2024

grupa osob w garniturach stojących obok siebie
SPOTKANIA Z UDZIAŁEM ZASTĘPCY PREZYDENTA MIASTA CZĘSTOCHOWY – CZŁONKA ZARZĄDU ZWIĄZKU GMIN I POWIATÓW SUBREGIONU PÓŁNOCNEGO, PIOTRA GRZYBOWSKIEGO, PODSUMUWUJĄCE ZAKOŃCZENIE PERSPEKTYWY FINANSOWEJ 2014-2020 ORAZ SPOJRZENIE W KIERUNKU NOWYCH SZANS I MOŻLIWOŚCI DLA SUBREGIONU PÓŁNOCNEGO W PERSPEKTYWIE FINANSOWEJ 2021-2027

W dniu 3 kwietnia 2024 roku na terenie powiatu częstochowskiego odbyły się spotkania z udziałem Zastępcy Prezydenta Miasta Częstochowy i jednocześnie Członka Zarządu Związku Gmin i Powiatów Subregionu Północnego Piotra Grzybowskiego oraz Dyrektora Biura Związku Wojciecha Ostaszewskiego, w których uczestniczyli włodarze oraz pracownicy jednostek samorządowych należących do Subregionu Północnego, tj. z gmin: Rędziny, Mykanów, Kruszyna, Kłomnice, Mstów, Olsztyn, Janów, Przyrów, Lelów, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Poczesna, Kamienica Polska, Starcza oraz Blachownia.

Spotkania dotyczyły podsumowania minionej perspektywy na lata 2014-2020 i zaprezentowania przez gminy zrealizowanych projektów, które dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu ze środków unii europejskiej pozwoliły na rozwój obszarów gminnych zarówno pod względem infrastruktury jak również działań miękkich.

Przedstawiciele gminnych jednostek rozmawiali także o swoich planach w zakresie nowych projektów do realizacji. Szansę taką daje nowy okres programowania na lata 2021-2027 na zdobycie dla Subregionu Północnego puli funduszy unijnych, które będą służyć temu, aby samorządy wzrastały gospodarczo, inwestycyjnie, społecznie oraz w każdym innym aspekcie.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2