hamburger

Sukces zespołu folklorystycznego ze Szkoły Podstawowej w Turowie

21 grudnia 2022

zespół folklorytyczny

13 grudnia Zespół Folklorystyczny Turowianie brał udział w eliminacjach 29. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Nasi uczniowie wykonali trzy utwory: Przybieżeli do Betlejem, Gore gwiazda oraz Pastorałkę od serca do ucha. Uczniowie pięknie zaprezentowali swoje wokalne umiejętności.

Otrzymaliśmy potwierdzenie, iż Jury zakwalifikowało nasz zespół do finałowej rywalizacji w Będzinie! Uczniowie będą prezentować swoje umiejętności wraz z innymi finalistami z całej Polski podczas finałowych zmagań, które odbędą się w dniach 12-14 stycznia 2023 roku.

Zespół Folklorystyczny Turowianie prowadzi swoją działalność od 2018 roku pod kierunkiem pani Anny Kamosińskiej. Zespół ma w swoim repertuarze tradycyjne tańce ludowe: krakowiaka, poloneza, mazura, tańce góralskie, pieśni ludowe oraz tradycyjne kolędy i pastorałki. Zespół prezentował swoje umiejętności nie tylko podczas szkolnych uroczystości, ale również lokalnych i gminnych imprezach np podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie w 2018 r. i 2019 r.

Zespół reprezentował gminę podczas V i VI edycji Jura Rok Festiwal w Kłobucku i Koniecpolu w 2019 r. i 2022 r.

Działalność zespołu wspiera finansowo firma Alex-pol, Stowarzyszenie TUR, oraz sołectwo Turów. Dzięki ich wsparciu uczniowie występują w ludowych strojach, wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Tarnowskich Gór i Koszęcina połączonej z warsztatami tanecznymi.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2