hamburger

Światłowody dla Olsztyna

19 lutego 2021

szybki internet
Już niebawem znaczna część Mieszkańców Gminy Olsztyn uzyska dostęp do nowego szybkiego Internetu światłowodowego.

Wszystko za sprawą współfinansowanego ze środków unijnych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W jego ramach na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji spółki FIBEE I oraz FIBEE IV wybudują otwartą sieć światłowodową, która udostępniona będzie zarówno odbiorcom detalicznym jak i lokalnym oraz ogólnopolskim dostawcom usług światłowodowych (Internet i telewizja cyfrowa).
Zadanie inwestycyjne pod nazwą „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach w podregionie częstochowskim” zostanie zrealizowane w dwóch etapach. Pierwszy, dzięki któremu dostęp do Internetu zyskają Mieszkańcy części Olsztyna, Bukowna, Turowa i Przymiłowic, zrealizowany zostanie do końca maja tego roku. II etap będzie miał charakter uzupełniający, a dotyczące go szczegóły poznamy za kilka miesięcy.

Zaletą nowobudowanego światłowodu jest możliwość przyłączenia się do niego wszystkich komercyjnych firm rozprowadzających internet na naszym terenie, a co za tym idzie pojawienie się dodatkowej oferty dla Mieszkańców.
Może się zdarzyć, że aby realizacja budowy światłowodu przebiegła bez opóźnień, do właścicieli niektórych posesji trafią przedstawiciele firmy zajmującej się budową sieci światłowodowej, aby uzyskać zgody na wejście w teren.
Na przedstawionych poniżej mapach można sprawdzić, jakie rejony gminy obejmie nowy światłowód.
Wszystkich mieszkańców, którzy chcą sprawdzić, czy ich adres jest objęty projektem i uzyska dostęp do usług światłowodowych, zapraszamy również na stronę: getfibre.pl.

Materiały i informacje umieszczone powyżej oraz na mapkach pochodzą od firmy FIBEE I oraz FIBEE IV.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2