hamburger

Światowy Dzień Drzewa w Zrębicach

14 października 2021

książki o drzewach

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Jego celem jest rozwijanie świadomości ekologicznej oraz propagowanie idei sadzenia i pielęgnacji drzew.

Szkoła Podstawowa im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach już po raz kolejny aktywnie włączyła się w obchody tego święta. W tym roku uczniowie klas I- III wykonali prace plastyczne – „Drzewa w różnych porach roku” oraz stworzyli kompozycje z naturalnych darów lasu. Uczniowie klas IV – VIII przygotowali plakaty rodzimych gatunków drzew, uwzględniając ich wielką rolę, jaką spełniają w naszym życiu.
7 października, na zaproszenie organizatorki szkolnych obchodów Dnia Drzewa, p. Anny Miszczyk, gościliśmy pracownika Służby Leśnej Nadleśnictwa w Złotym Potoku, panią Katarzynę Szostak, która przywiozła sadzonki brzozy i świerka oraz bardzo ciekawie opowiadała o znaczeniu drzew oraz ich istotnej roli dla człowieka i środowiska. W czasie spotkania zaprezentowano różne wystawy: zielniki liści, las w „słoiku”, leśny „skarbiec”, różne rodzaje drewna oraz książki o drzewach i życiu w lesie. Dla najmłodszych przygotowano kolorowanki z leśnymi zwierzętami. Uczniowie starszych klas uczestniczyli w przyrodniczym konkursie wiedzy o drzewach. Dwuosobowe drużyny rozwiązywały zadania konkursowe. Przedstawiciele klas rozpoznawali m.in. drzewa po ich liściach i korze, układali we właściwej kolejności warstwy lasu oraz udzielali odpowiedzi na pytania. Każda klasa otrzymała pamiątkę – Dyplom Przyjaciela Lasu.

Na zakończenie obchodów na placu szkolnym zostały zasadzone młode brzozy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2