hamburger

Światowy Dzień Poezji

21 marca 2024

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji, z tej okazji wszystkim poetkom i poetom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Od 2022 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej działa Klub Literacki Jura – Wers. Spotkania odbywają się w każdy drugi piątek miesiąca, o godzinie 17:00 w bibliotece.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy piszą wiersze lub chcą ich posłuchać.

Zapraszają:
Daniela Dzięglewska, inicjatorka spotkań poetyckich, kiedyś pisała „do szuflady” a dzisiaj dzieli się swoją twórczością z innymi.
Anna Jędryka, członkini Częstochowskich Klubów Literackich, autorka kilku tomików wierszy. Jej teksty można również przeczytać w Częstochowskim Magazynie Literackim GALERIA. Wszystkie tomiki wierszy są dostępne w naszej bibliotece.
Łucja Szota, autorka tomiku „Jurajskie Impresje 2008”, dostępny w naszej bibliotece.
Emilia Kawecka, uczennica Liceum im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, wszechstronnie uzdolniona. Pisze głównie o czasach odległych. Obecnie przygotowuje się do egzaminu maturalnego.
Ryszard „Sidor” Sidorkiewicz – poeta, autor kilkunastu tomików wierszy, założyciel oraz prezes Janowskiego Klubu Literackiego, pomysłodawca Jurajskiej Jesieni Poetyckiej. Jego utwory były nagradzane i wyróżniane w wielu konkursach poetyckich. Na swoim koncie ma liczne wyróżnienia i nagrody, w lutym bieżącego roku, nominowany do wyróżnienia Starosty Częstochowskiego.

W ubiegłym roku wspólnie z Janowskim Klubem Literackim, wzięli udział w spotkaniu pod nazwą „Poezja Łączy”

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2