hamburger

TRASA ROWEROWA DO REMONTU

30 września 2021

Wczoraj, 29.09.2021 r., została podpisana umowa na remont kapitalny dwukilometrowej ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 46 z Odrzykonia do granicy z Częstochową.

Umowę w wyniku rozstrzygnięcia przetargu podpisał Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn i Kajetan Sowa, Prezes Larix S.J. Istniejąca ścieżka rowerowa została zbudowana w 2004 roku i ze względu na bardzo zły stan, wymaga pilnego remontu. Wiele odcinków zostało zniszczonych przez korzenie sosen. W ramach remontu zostanie położona nowa nakładka asfaltobetonowa na całej długości trasy.

Inwestycja będzie zrealizowana dzięki środkom przeznaczonym dla gminy Olsztyn przez Zarząd Województwa Śląskiego na poprawę standardu infrastruktury turystycznej w gminach, które ucierpiały w związku z pandemią. Zgodnie z umową ścieżka będzie wyremontowana do końca października.
W wyniku remontu cała trasa rowerowa Częstochowa – Olsztyn zyska wysoki standard, co poprawi bezpieczeństwo rowerzystów.

Obecnie Gmina Olsztyn jest w przeddzień rozpoczęcia budowy trasy rowerowej przez całe Zrębice i Krasawę, Suliszowice i Jaroszów w kierunku Żarek. Mamy też gotowe koncepcje tras rowerowych łączących Olsztyn z gminą Mstów, przedłużenie ścieżki rowerowej spod Rezerwatu Sokole Góry w kierunku Biskupic, a także koncepcję trasy rowerowej do Choronia.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2