hamburger

Trasa rowerowa do remontu

29 czerwca 2021

ściezka rowerowa
Jeszcze w tym roku Gmina Olsztyn przeprowadzi remont kapitalny trasy rowerowej od granic z miastem Częstochowa aż do Odrzykonia o długości prawie 2 km.

A to dzięki Śląskiemu Pakietowi dla Turystyki, w ramach którego złożyliśmy wniosek aplikacyjny, pozytywnie oceniony przez Zarząd Województwa. W dniu 28 czerwca b.r. Sejmik Województwa przyznał Gminie wnioskowaną pomoc finansową.

Zbudowana w 2004 roku trasa rowerowa Odrzykoń – Częstochowa wymaga pilnego remontu. Szczególnie odcinki zniszczone przez korzenie sosen.

– W ramach remontu planujemy m.in. położyć nową nakładkę asfaltobetonową na całej długości trasy oraz wyeliminować niszczenie drogi przez korzenie drzew – zapowiada Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.

Dzięki temu, po wybudowaniu przez Gminę w latach 2018-2019 trasy rowerowej Olsztyn – Odrzykoń, która kosztowała 2 mln zł), rowerzyści będą mieli w całości praktycznie nową drogę od Częstochowy do Olsztyna.

Uroczyste wręczenie symbolicznych czeków przez Marszałka Województwa, Jakuba Chełstowskiego zaplanowane zostało na 6 lipca. Prace przygotowawcze do remontu już trwają.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2