hamburger

UL. SŁOWACKIEGO I MIŁOSZA. NOWE DROGI W OLSZTYNIE

4 sierpnia 2023

Jeszcze w tym roku zakończy się budowa ulic Słowackiego i Miłosza, zamykających Olsztyn od północy. Powstała już kanalizacja sanitarna oraz oświetlenie uliczne, poprzedzające budowę całkiem nowej drogi z nakładką asfaltową, chodnikiem i trasą rowerową.

Obecnie ruszyły prace brukarskie przy budowie chodników i zjazdów, układane są warstwy konstrukcyjne pod nawierzchnię drogi i ścieżki rowerowej.

Nowa droga z chodnikiem o szerokości 2,5 m oraz 2-metrową trasą rowerową obsłuży zupełnie nowe tereny mieszkaniowe oraz skomunikuje tereny usługowe.

Słowackiego, łącząca ul. Mstowską z ul. Asnyka, to fragment tzw. małej północnej obwodnicy Olsztyna, na jej przedłużenie – ulicę Bukową – po drugiej stronie ul. Mstowskiej – mamy już gotowy projekt techniczny.

Całkowity koszt inwestycji to prawie 6 mln zł. Koszt budowy dróg o łącznej długości 1,1 km to prawie 3,8 mln zł, z czego 2 mln 945 tys. zł Miasto i Gmina Olsztyn pozyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład. Kanalizacja będzie kosztować prawie 1,8 mln zł, w tym 1 mln zł sfinansujemy z subwencji ogólnej z budżetu państwa. Koszt oświetlenia to 417 tys. zł.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2