hamburger

UMOWA NA ROWERY

28 kwietnia 2022

rowerzysci na ścieżce rowerowej
Dzisiaj podpisaliśmy umowę z wykonawcą dokumentacji projektowo-kosztorysowej trasy rowerowej przez Kusięta łączącej gminę Mstów z centrum Olsztyna.

Wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe DROG-MEN z Rudy Śląskiej wykona pełną dokumentację do końca 2023 r. Całkowity koszt dokumentacji wyniesie prawie pół mln zł. Będzie powstawała przy wykorzystaniu koncepcji, którą wcześniej opracowaliśmy i uzgodniliśmy z częstochowskim starostwem powiatowym.

– Zależy nam na wygodnym i bezpiecznym połączeniu rowerowym gminy z jak największą ilością sąsiednich miejscowości. To ukłon w stronę Mieszkańców, ale tak samo rowerzystów, którzy przyjeżdżają do nas tak licznie nie tylko w sezonie letnim. – mówi Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn.

Trasa rowerowa o długości 4,5 km będzie przebiegać: od granicy z gminą Mstów w kierunku Jeziorka Krasowego w Kusiętach, potem równolegle do torów PKP, a następnie drogą powiatową koło miejsca straceń w kierunku centrum Olsztyna.

Projekt zawierać ma także rozwiązanie techniczne dotyczące odwodnienia drogi powiatowej w Kusiętach w rejonie ulicy „Komornickiej”.
Gmina Mstów zleciła projekt ścieżki przebiegającej od Srocka w kierunku Olsztyna.

O środki unijne na realizację tego zadania będziemy aplikować w przyszłym roku.

Obecnie trwają także prace projektowe trasy rowerowej spod Rezerwatu Sokole Góry w kierunku Biskupic. Latem planujemy ogłosić przetarg w formule „zaprojektuj i wybuduj” drogi łączącej Biskupice z Choroniem wraz ze ścieżką rowerową.
KK

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2