hamburger

Uroczysta Msza na Miejscu Straceń

14 czerwca 2021

płaskorzezba na miejscu straceń
Dzisiaj na Miejscu Straceń odbyła się uroczysta Msza Święta ku pamięci ofiar pomordowanych przez niemieckich okupantów w latach 1939-1945, w rocznicę Procesu Szesnastu w Moskwie.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili m.in.: Pani Poseł na Sejm RP, Lidia Burzyńska, Pan Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy, Ryszard Stefaniak oraz reprezentująca Pana Posła na Sejm i Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Szymona Giżyńskiego, Dominika Szajnoga.

Po Mszy odbył się Apel Poległych, który odczytał podporucznik Adam Dłużniak, a Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski, Poseł na Sejm RP, Lidia Burzyńska, Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy, Ryszard Stefaniak, reprezentująca Pana Posła na Sejm i Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Szymona Giżyńskiego, Dominika Szajnoga, przedstawiciele szkół z terenu Gminy Olsztyn, Radni Rady Gminy Olsztyn, Sołtysi z terenu Gminy Olsztyn, przedstawiciele GOK i Biblioteki oraz przedstawiciele KERiI w Olsztynie złożyli kwiaty w hołdzie poległym.
Składamy podziękowania dla księży z olsztyńskiej parafii pw. Św. Jana Chrzciciela, szkół z terenu Gminy Olsztyn, Radnych Rady Gminy Olsztyn, Sołtysów z terenu Gminy Olsztyn, dla pocztu sztandarowego OSP Olsztyn, orkiestry gminnej, dyrekcji i pracowników GOK, Biblioteki i dla wszystkich Uczestników uroczystości.

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

Fot. K. Kubat

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2