hamburger

UROCZYSTE OBCHODY PIĘCIOLECIA KERII

23 lutego 2022

występ chóru
W minioną sobotę, 19 lutego 2022 roku w remizie w Olsztynie odbyły się uroczyste obchody pięciolecia lokalnego Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów.

Na zaproszenie seniorów na uroczystość przybyli Ryszard Majer, Senator RP, Krzysztof Smela, Starosta Powiatu Częstochowskiego, Stanisław Gmitruk, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, Janusz Konieczny, Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynie, Irena Pianka, Przewodnicząca Zarządu Oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Częstochowie, Barbara Badura, Skarbnik Oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Częstochowie, Tomasz Gil, Proboszcz Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Olsztynie, Danuta Tomza, Radna Rady Powiatu Częstochowskiego, Monika Kosielak, Radna Rady Powiatu Częstochowskiego, Małgorzata Chaładus, Specjalista ds. Funduszy Zewnętrznych w Urzędzie Miasta i Gminy w Olsztynie, Jarosław Jaksender, Specjalista ds. organizacji imprez w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie, Wioletta Gasik, Prezes „Jurajskich Włóczykijów”, Leszek Gasik, Prezes „Słońc Jury”, Małgorzata Zarychta, Przewodnicząca KERiI we Mstowie oraz Jadwiga Strąg, Przewodnicząca KERiI w Poczesnej, LUcjan Kołek, Przewodniczący KERiI w Janowie.

Bernadetta Niemczyk, Prezes KERiI w Olsztynie przywitała gości i wygłosiła przemówienie. Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn przekazał gratulacje, kwiaty i najlepsze życzenia seniorom, do życzeń przyłączyli się również inni goście, którzy z podziwem patrzą na działanie olsztyńskiego KERiI. Aktywne uczestnictwo w wielu wydarzeniach, działalność lokalnego chóru „AKORD” i realizacja wielu inicjatyw społecznych to tylko nieliczne przedsięwzięcia, którymi mogą pochwalić się nasi seniorzy. Radne Rady Powiatu Częstochowskiego, Danuta Tomza i Monika Kosielak, ufunodowały dla seniorów tort.

„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”. Rola osób starszych w rodzinie i społeczeństwie od wieków miała i nadal ma ogromne znaczenie. Ich mądrość i nieoceniona pomoc jest dostrzegana przez młodych ludzi. Seniorzy są wzorem do naśladowania.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy pięcioletniej działalności i zaangażowania, które wkładacie we wszystkie przedsięwzięcia. Życzymy, byście byli nadal młodzi duchem, nie ustawali we wszystkich działaniach i wciąż wzbudzali podziw innych pokoleń.

Catering przygotowała Stodoła pod Zamkiem, a uroczystość została dofinansowana przez Radę Sołecką Olsztyna wraz z Sołtysem, Barbarą Krajewską.
Prezes KERiI w Olsztynie oraz wszyscy członkowie KERiI dziękują wszystkim osobom i instytucjom, które aktywnie wspierają ich działalność, a w szczególności: Ryszardowi Majerowi, Senatorowi RP, Krzysztofowi Smeli, Staroście Powiatu Częstochowskiemu, Tomaszowi Kucharskiemu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Olsztyn, Irenie Piance, Prezesowi Zarządu w Częstochowie, Monice Kosielak, Radnej Rady Powiatu Częstochowskiego, Danucie Tomzie, Radnej Rady Powiatu Częstochowskiego, Włodzimierzowi Nabiałkowi, Przewodniczącemu Wspólnoty Gruntowej wsi Olsztyn, Włodzimierzowi Strączyńskiemu, Naczelnikowi OSP w Olsztynie, Barbarze Krajewskiej, Sołtysowi Olsztyna i wszystkim członkom Rady Sołeckiej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2