hamburger

W ochronie życia i zdrowia dla seniorów

18 czerwca 2021

ludzie na spotkaniu przy stole
Seniorzy z Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów w Olsztynie uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym projektu „W ochronie życia i zdrowia – nowoczesne technologie teleopiekuńcze i telemedyczne dla mieszkańców Częstochowy i okolic”.

Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie „EBI Association”, lider w teleopiece w Polsce – OPIEKANOVA Sp. Z o.o., lider opieki kardiologicznej – TELEMEDYCYNA Polska S.A. oraz Miasto Częstochowa.

Projekt jest skierowany do Seniorów 65+ z Częstochowy, powiatu częstochowskiego i powiatu kłobuckiego. W ramach projektu seniorzy otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci opieki zdalnej. Każdy senior otrzymuje niewielkie urządzenie, które można nosić na nadgarstku lub szyi. Jest ono wyposażone w przycisk, który umożliwia wezwanie pomocy w momencie, gdy senior źle się poczuje. Urządzenie pozwala na uzyskanie pomocy o każdej porze dnia i nocy. Teleopiekun ocenia sytuację i zawiadamia osoby podane do kontaktu, takie jak dzieci, wnuki, czy sąsiedzi.

Projekt jest realizowany do 31.12.2022 r. i jest znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich seniorów, zwłaszcza tych którzy są samotni lub znaczną część dnia spędzają sami w domu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2