hamburger

Weź udział w 67. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

22 lutego 2022

logo konkursu recytatorskiego
Częstochowski ROK zaprasza do udziału w 67. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i dorosłych amatorów bez limitu wieku.

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zachęca do udziału w 67. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, który jest najstarszym i najważniejszym konkursem recytatorskim w Polsce. Jego laureatami było wielu znanych i cenionych aktorów oraz wykonawców poezji śpiewanej. Zgłoszenia do 21 marca 2022 r.

Terminy eliminacji konkursowych 67. OKR organizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie:
24 marca 2022, godz. 10.00 – eliminacje dla osób chętnych z powiatu i regionu częstochowskiego, we wszystkich kategoriach konkursowych (recytacja, „wywiedzione ze słowa”, poezja śpiewana, monodram).

Karty zgłoszenia dostępne na stronie internetowej ROK-u rok.czestochowa.pl i Towarzystwa Kultury Teatralnej (głównego organizatora) tkt.art.pl należy dostarczyć do Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a, tel. 34 324-46-51, fax 34 324-94-81 do dnia 21marca br. Wypełnioną czytelnie kartę zgłoszenia można również przesłać mailem na adres teatr@rok.czestochowa.pl.

Informujemy, że w roku 2022 nasza instytucja jest też organizatorem eliminacji wojewódzkich 67. OKR. Planowany termin eliminacji oraz działań towarzyszących (warsztaty, spotkanie uczestników z jurorami) to 14 maja br. Szczegółowy program zostanie zamieszczony na naszej stronie internetowej w kwietniu br.
Podstawowym celem konkursu jest pielęgnowanie kultury języka ojczystego, stworzenie szansy rozwoju artystycznego, zainteresowanie literaturą piękną. Równie ważne jest wspieranie rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego, zwiększanie i ułatwianie dostępu do uczestnictwa w kulturze, uwrażliwienie na kulturę słowa, ożywienie małych środowisk, motywowanie młodych ludzi do działań twórczych i rozwijania swoich pasji artystycznych. Dzięki organizacji poszczególnych etapów konkursowych stworzona zostaje też możliwość wymiany doświadczeń w pracy nad żywym słowem wykonawcom i ich opiekunom.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2