hamburger

Wodociąg i rowery

15 lutego 2022

znaki drogowe ostrzegawcze
Rozpoczęła się wymiana wodociągu w Zrębicach przy ul. Głównej realizowana przez Wodociągi Częstochowskie. Prace te poprzedzają budowę trasy rowerowej łączącej gminy Olsztyn i Żarki.

Wykonawca wyłoniony w procedurze przetargowej przystąpi do prac przy budowie trasy rowerowej na terenie Zrębic i Krasawy jeszcze w lutym.
W ramach zadania powstanie 10-kilometrowa droga dla rowerów o zmiennej szerokości 2-2,5 m ze Zrębic (od ul. Polnej) przez Krasawę i Suliszowice – piękne jurajskie tereny – do Jaroszowa w gminie Żarki wraz z tzw. miejscami obsługi rowerzysty.

Olsztyn (jesteśmy liderem przedsięwzięcia) i Żarki otrzymały dofinansowanie na realizację tej inwestycji ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem śląskiego Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 6 412 204,38 zł, całkowity koszt zadania to 8 969 279,35 zł.

– Zaczynamy… To powód do wielkiej radości i kolejny element, który przesądza o naszej atrakcyjności turystycznej. Poprawimy też bezpieczeństwo na drodze powiatowej, z której zjadą rowerzyści. W tym tygodniu podpisujemy umowę na projekt przedłużenia trasy rowerowej wzdłuż drogi powiatowej spod parkingu przy Rezerwacie Przyrody Sokole Góry w kierunku Biskupic, która następnie pobiegnie obok dawnej piaskowni w kierunku Choronia – zapowiada Tomasz Kucharski, burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2