hamburger

Wyjątkowe świąteczne spotkanie w Przymiłowicach

13 grudnia 2022

Ponad 60 artystów wystąpiło na corocznym piątym już Świątecznym Spotkaniu przy Choince w Przymiłowicach. To był magiczny czas.

Z koncertem kolęd i pastorałek wystąpił Zespół Folklorystyczny „Wrzosowianie” z Wrzosowej, Zespół Folklorystyczny „Janowianie” z Janowa oraz z pobliskiego Turowa, Zespół Folklorystyczny „Turowianie”.

Swój debiut sceniczny miały też nasze panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Przemiłowiczanki”, które przy wsparciu druhen i druhów z OSP w Przymiłowicach zaśpiewały wspólnie kolędę.
Przed koncertem, tradycyjnie już nastąpiło rozświetlenie choinki na placu strażackim, którą przygotowali druhowie z OSP Przymiłowice.

Wyjątkowy koncert znakomitych artystów wprowadził świąteczny klimat i atmosferę wśród licznie zgromadzonych mieszkańców Przymiłowic oraz gości spoza naszej miejscowości. Była szopka, żywe zwierzątka, w tym owieczki, które przykuwały uwagę najmłodszych.

Był obecny gospodarz naszej gminy, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski, poseł na Sejm RP pani Lidia Burzyńska, radne Rady Powiatu Częstochowskiego Danuta Tomza i Monika Kosielak, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Olsztynie Grażyna Elmanowska, radni Barbara Kuśmierska, Tomasz Stanior, Grzegorz Kotwa, Marek Romański, Paweł Celeban oraz proboszcz parafii pw. św Jana Chrzciciela w Olsztynie, ks Tomasz Gil.

Po życzeniach i wspólnym przełamaniu się opłatkiem zebrani mogli skosztować pysznych ciast i pierników przygotowanych przez panie z KGW Przemiłowiczanki, druhny z OSP Przymiłowice i Catering Jeleń.
Spotkanie zaszczycił również wyjątkowy gość a mianowicie, św. Mikołaj. Dla najmłodszych miał prezenty wśród których druhowie OSP Przymiłowice, dodali odblaskowe opaski by nasi milusińscy byli bardziej widoczni i bezpieczni.

Organizatorzy OSP Przymiłowice, Catering Jeleń oraz KWG Przemiłowiczanki pragną bardzo serdecznie podziękować wszystkim obecnym i występującym artystom za tak udane świąteczne spotkanie, życząc jednocześnie Wesołych Świąt Bożego Narodzenie i wszelkiej pomyślności w Nowym 2023 Roku.

Jan Jeleń

Fot. Kamil Czechowski

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2