hamburger

WYMIENIMY CAŁE OŚWIETLENIE

27 grudnia 2023

zapalone lampy uliczne
Miasto i Gmina Olsztyn znalazła się na liście inwestycji do dofinansowania z rządowego programu „Rozświetlamy Polskę” i otrzyma dofinansowanie na modernizację oświetlenia drogowego. Projekt polega na wymianie starej infrastruktury oświetleniowej na energooszczędną.

Na terenie Gminy Olsztyn dominująca część oświetlenia została już zamieniona na nowoczesne oprawy LED, dzięki kompleksowej umowie podpisanej z Tauron Nowe Technologie S.A. w 2022 r. Do wymiany pozostało 220 energochłonnych opraw.

Dzięki dofinansowaniu w wysokości 334.400,00 zł wymienimy 193 stare oprawy uliczne należące do gminy i 27 opraw będących własnością Tauron S.A. Całkowity koszt inwestycji to 418.000,00 zł.

Nowe oprawy LED pojawią się do 2025 r. m. in. w Biskupicach na ul. Dębowej, w Bukownie na ul. Słonecznej, w Przymiłowicach na ul. Kasztanowej, w Olsztynie na ulicach Koralowej, Świętej Puszczy, Lubomirskiego, Niedźwiedziej, Dębowej, Leszczynowej i Górzystej, w Odrzykoniu przy ul. Storczykowej i Wrzosowej.

Przyniesie to gminie Olsztyn realne oszczędności w rachunkach za zużycie energii elektrycznej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2