hamburger

XXIII Dożynki Województwa Śląskiego 2023

22 sierpnia 2023

panie z KGW przy wieńcu
Mieszkańcy powiatu częstochowskiego spotkali się w niedzielę, 20 sierpnia w Rudniku Wielkim, by wspólnie podziękować za tegoroczne plony. Miasto i Gminę Olsztyn reprezentował Gminny Zespół KGW Olsztynianki pod przewodnictwem Bernadetty Niemczyk.

Obchody dożynkowe rozpoczęły się uroczystą polową Mszą Świętą, którą celebrował bp Antoni Długosz. Następnie miało miejsce powitanie wszystkich zgromadzonych przez gospodarzy dożynek, Starostę Częstochowskiego Krzysztofa Smelę i Wójta Gminy Kamienica Polska Adama Tajbera. Starostowie dożynek przekazali samorządowcom chleb dożynkowy.
Członkinie gminnej delegacji zaprezentowały kosz dożynkowy oraz przygotowany występ na scenie.

Mieszkańcy Bukowna Agnieszka i Artur Prusowi otrzymali nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w konkursie Ekologiczna Zagroda 2023 r. Bożena i Bogusław Mizerowie zostali wyróżnieniu. jako „Najlepsi Producenci Rolni” na terenie naszej gminy.

Po części oficjalnej przyszedł czas na przegląd artystyczny w wykonaniu lokalnych zespołów. Na scenie zaprezentowały się: zespoły ludowe, Koła Gospodyń Wiejskich, artyści znani z telewizyjnych programów rozrywkowych: Kinga Kipigroch i Jacek Miernikiewicz oraz folkowa „Kapela Górole”. Dodatkową atrakcją było gotowanie z Remigiuszem Rączką wraz z Rybacką Lokalną Grupą Działania „Jurajska Ryba”. Finałowym występem był koncert Tomasza Karolaka z zespołem „Pączki w tłuszczu”.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2