hamburger

ZABIEGANY OLSZTYN

13 czerwca 2023

Przemysław Gawron znowu najlepszy w olsztyńskim biegu ekstremalnym Jura Tor Tura, a Dominik Klimek zwyciężył tradycyjny Marszobieg, który u stóp ruin zamku odbył się po raz dwudziesty szósty. Pierwszą kobietą w biegu Jura Tor Tura została Aneta Szecówka, a Marszobieg wygrała Dorota Mazur.

W miniony weekend w Olsztynie odbył się największy festiwal biegowy Jura Fest 2023, którego ambasadorką była Patrycja Bereznowska utytułowana polska lekkoatletka uprawiająca biegi długodystansowe, specjalizująca się w biegu 24-godzinnym.

W sobotę można było wziąć udział w Amonit Maraton, Jura Cross II i Nordic Walking. W niedzielę po raz trzeci odbyła się Jura Tor Tura dla dorosłych i dzieci oraz tradycyjny organizowany już po raz dwudziesty szósty rodzinny Marszobieg.
Trasa Jury Tor Tury mierzyła w tym roku prawie 7 km i znalazło się tam niemal 30 przeszkód zbudowanych oraz wynikających z unikatowego ukształtowania terenu jurajskiego Olsztyna. W biegu wystartowało prawie 90 osób, które pokonały wszystkie przeszkody i z zadowoleniem przekroczyły metę. Marszobieg standardowo przebiegał na łagodniejszych terenach, ale mierzył również 7 km.

Wyniki można zobaczyć na profilu Stowarzyszenia – Słońca Jury.
Fotorelacje z każdego biegu będziemy dodawać sukcesywnie w najbliższe dni.

Bardzo dziękujemy za wsparcie i pomoc: OSP Kusięta, OSP Zrębice, OSP Turów, OSP Biskupice, OSP Przymiłowice, Jurajskiej Grupie GOPR, Parkowi Linowemu Jura, Stowarzyszeniu Sportowemu Słońca Jury, Spichlerzowi, Wspólnocie Gruntowej Olsztyna, Prorowerom Częstochowa, Garminowi Polska i Stacji Olsztyn w Przymiłowicach.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2