hamburger

Zamczysko 2020

2 września 2020

W dniach 27-30 sierpnia 2020 r. w Olsztynie odbył się „XXIX Ogólnopolski Przegląd Abstynenckiej Twórczości Artystycznej ZAMCZYSKO’2020”.
W ogrodach plebańskich oraz w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie odbyły się wydarzenia związane z tym przeglądem m. in. „Spotkania z poezją”, „Śpiewać każdy może i potrafi” a także interaktywny spektakl „Mądrość boskiego młyna” w które mogli włączyć się uczestnicy. Ponadto na scenie wystąpili zaproszeni artyści: Paweł Orkisz z towarzyszeniem krakowskich muzyków, Mariusz „Harmonijka” Piotrowski i Lech Zakrzewski. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci – zabaw tanecznych i plastycznych, konkursu karaoke, malowania twarzy i wspólnych zabaw. Impreza miała charakter integracyjny, była to okazja do spotkania się, wymiany doświadczeń, zawierania przyjaźni. Wydarzenie odwiedziła Danuta Sobczyk – pełnomocnik Marszałka Województwa Śląskiego ds. współpracy z administracją publiczną. Podczas oficjalnego zakończenia festiwalu wręczone zostało wyróżnienie w ogłoszonym przez Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie konkursie literackim „Olsztyn słowem malowany”. Laureatką została mieszkanka Olsztyna – Aneta Skorek.
Organizatorami imprezy byli:
Trzeźwościowe Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczne w Katowicach
Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie
Współorganizatorami byli m. in.:
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Gmina Olsztyn
Impreza dofinansowana była ze środków Starostwa Powiatowego w Częstochowie.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2