hamburger

ZBUDUJEMY WINDĘ W BUDYNKU URZĘDU

1 września 2023

winda
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznał Miastu i Gminie Olsztyn 550 tys. zł na budowę windy w budynku Urzędu przy placu Piłsudskiego 10.

Winda obsłuży wszystkie poziomy: wejścia, sali narad oraz pierwsze i drugie piętro. – W budynkach użyteczności publicznej winda to dzisiaj niezbędny standard służący nie tylko niepełnosprawnym, ale także osobom starszym lub mającym problemu z chodzeniem – mówi Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn.

Projektowanie trwało ponad rok. Decydujące dla sprawy było pozyskanie finansowania, co zostało poprzedzone wykonaniem projektu i uzyskaniem pozwolenia na budowę. W związku z tym przetarg na realizację zadania planujemy ogłosić w październiku tego roku.

Celem projektu jest likwidacja barier architektonicznych uniemożliwiających niepełnosprawnym interesantom poruszanie po budynku Urzędu Miasta i Gminy Olsztyn. Realizacja zadania pozwoli im na pełny udział w życiu społecznym i jednocześnie wpłynie na większą samodzielność Mieszkańców. Winda będzie uniwersalna i przystosowana do potrzeb osób ze wszystkimi rodzajami niepełnosprawności, w tym z ograniczeniami w poruszaniu się, osobom starszym oraz z niepełnosprawnością zmysłu wzroku i słuchu. Zadanie ma zostać zrealizowane do końca 2024 r.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2