hamburger

„Zielona Jura – wzrost wykorzystania energii w gminach Olsztyn, Przyrów, Dąbrowa Zielona”

16 lutego 2022

logo oze
logo unia EFRR
„Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID -19”

9 marca 2022

W dniu 8 marca zakończył się nabór uzupełniający do projektu pn. „Zielona Jura – wzrost wykorzystania OZE w Gminach Olsztyn, Przyrów, Dąbrowa Zielona”. Ilość zainteresowanych montażem kolektorów słonecznych i pomp do ogrzewania ciepłej wody użytkowej jest większa niż ilość miejsc w projekcie. W związku z tym Urząd Miasta i Gminy Olsztyn w dniu 18 marca o godz. 15.00 przeprowadzi losowanie ankiet, które zostały złożone w ramach projektu. W wyniku losowania zostanie ustalona lista osób zakwalifikowanych do projektu.

Losowanie odbędzie się w budynku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, przy ul. Zielonej 68.

UWAGA! Na spotkaniu obecny będzie również ekspert z zakresu odnawialnych źródeł energii, który będzie odpowiadał na pytania Mieszkańców. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.


1 marca 2022

W związku z dużym zainteresowaniem Mieszkańców, przedłużamy nabór uzupełniający do projektu pn. „Zielona Jura – wzrost wykorzystania OZE w gminach Olsztyn, Przyrów, Dąbrowa Zielona.” do 8 marca 2022 r.
Więcej informacji na https://www.olsztyn-jurajski.pl/nabor-uzupelniajacy-do-projektu-pn-zielona-jura-wzrost-wykorzystania-oze-w-gminach-olsztyn-przyrow-dabrowa-zielona/


28 lutego 2022

Miasto i Gmina Olsztyn ogłasza nabór uzupełniający do projektu pn. „Zielona Jura – wzrost wykorzystania OZE w gminach Olsztyn, Przyrów, Dąbrowa Zielona.”

W ramach projektu istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na kolektory słoneczne, pompę do ciepłej wody użytkowej, pieca na pellet. Dofinansowanie wynosić będzie 85 % kwoty netto, mieszkaniec musi pokryć 15 % wkładu własnego i 8% VAT od całej instalacji. Realizacja inwestycji zakończy się wiosną 2023 r.

Zainteresowanych mieszkańców udziałem w projekcie prosimy o wypełnienie ankiety zamieszczonej poniżej i złożenie jej do 1 marca 2022 r. do godziny 17.00 w Urzędzie Miasta i Gminy Olsztyn w punkcie obsługi klienta, lub wysłanie drogą mailową na adres: mchaladus@olsztyn-jurajski.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Jednocześnie informujemy, że samo złożenie ankiety nie gwarantuje udziału w realizacji projektu. Jeżeli ilość ankiet przekroczy ilość dostępnych instalacji, odbędzie się publiczne losowanie osób, które będą brały udział w projekcie.
O możliwej dacie losowania poinformujemy Państwa po zakończeniu naboru na naszej stronie internetowej.

Regulamin i ankieta dostępne poniżej:
LOGO PDF Regulamin naboru uzupełniającego + ANKIETA


25 lutego 2022

Miasto i Gmina Olsztyn, jako lider projektu pn. „Zielona Jura – wzrost wykorzystania energii w gminach Olsztyn, Przyrów, Dąbrowa Zielona” dotyczącego odnawialnych źródeł energii, rozpoczyna realizację kolejnego etapu projektu. W najbliższym czasie będziemy podpisywać umowy na dofinansowanie z każdym Mieszkańcem, który zakwalifikował się do projektu.

Podpisywanie umów rozpocznie się w marcu, a o ich terminie każdy z Mieszkańców zostanie zawiadomiony telefonicznie. Już teraz można zapoznać się z wzorem umowy na każdy rodzaj instalacji, który jest zamieszczony poniżej.

WAŻNE! Mieszkaniec NIE KUPUJE żadnej instalacji samodzielnie, jest to niedopuszczalne i podlegać będzie wykluczeniu z projektu. To Miasto i Gmina Olsztyn wybiera wykonawcę w postępowaniu przetargowym, wtedy też szczegółowo zostanie oszacowany wkład własny każdego mieszkańca.

Planowana rzeczowa realizacja projektu (montaż poszczególnych instalacji) rozpocznie się jesienią
i potrwa do wiosny 2023 r. O dalszym postępie prac będziemy Państwa informować na bieżąco.

LOGO PDF Umowa z mieszkańcem fotowoltaika
LOGO PDF Umowa z mieszkańcem kocioł na pellet
LOGO PDF Umowa z mieszkańcem kolektory słoneczne
LOGO PDF Umowa z mieszkańcem pompa ciepła woda użytkowa


16 lutego 2022

Miasto i Gmina Olsztyn zyska dofinansowanie unijne dla 267 prywatnych domów na instalacje fotowoltaiczne, piece, pompy do ciepłej wody oraz kolektory słoneczne.

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich oczekujących na rozstrzygnięcie unijnego konkursu na dofinansowanie inwestycji w OZE na budynkach prywatnych z 2018 roku. Z listy rezerwowej konkursu zakwalifikowaliśmy się na listę podstawową i za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego otrzymamy środki dla naszych mieszkańców.

Projekt pn. „Zielona Jura – wzrost wykorzystania OZE w gminach Olsztyn, Przyrów, Dąbrowa Zielona” został wybrany do dofinansowania uchwałą Zarządu Województwa Śląskiego z dnia 25.01.2022 r.
Miasto i Gmina Olsztyn – lider przedsięwzięcia – na realizację inwestycji na terenie trzech gmin otrzyma 8 678 689,55 zł. Nowe instalacje OZE zyska 491 właścicieli domów jednorodzinnych, z czego 267 z terenu miasta i gminy Olsztyn. Powstaną instalacje fotowoltaiczne oraz energii cieplnej do ogrzania wody użytkowej (kolektory słoneczne, pompy ciepła) i piece na biomasę.

Wybrany w wyniku procedury przetargowej wykonawca zakończy zadanie wiosną 2023 r.

– Po montażu paneli fotowoltaicznych m.in. dla szkół, przedszkola, Urzędu Miasta i Gminy oraz hali sportowej robimy kolejny krok – pomoc dla budynków prywatnych. Przy tym poziomie dofinansowania, gdzie Mieszkaniec pokrywa 15 proc. kosztów oraz 8-procentowy VAT bardzo szybko się zwraca – mówi Tomasz Kucharski, burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn.

Lista na instalacje fotowoltaiczne jest już zamknięta. Deklaracje mieszkańcy składali w 2017 i 2018 roku.

Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach mechanizmu REACT- EU.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2