hamburger

ZMIANA TRASY KURSOWANIA AUTOBUSU LINII 58

2 września 2021

LOGO MPK
Informujemy, że autobusy linii 58 z Olsztyna w stronę Częstochowy będą kursować zmienioną trasą, m.in. przez ul. Rakowską, Bohaterów Katynia. Zmiany mają na celu minimalizację opóźnień autobusów w związku z przebudową Alei Wojska Polskiego.

Zgodnie z oficjalną informacją Biura Inżyniera Ruchu UM Częstochowy od 1 września zostały uruchomione następujące linie tramwajowe:
– linia nr 1 w relacji: FIELDORFA-NILA – ZAJEZDNIA MPK;
– linia nr 3 w relacji: FIELDORFA-NILA – STADION RAKÓW.

Ze względu na przebudowę alei Wojska Polskiego i rozbiórkę estakady, na odcinku zajezdnia MPK – Kucelin, kursować będzie zastępcza linia autobusowa nr 40 (przesiadka z tramwaju linii nr 1 przed siedzibą MPK).
Jest szansa, że od października ruch tramwajów na linii nr 1 wróci również na odcinku od zajezdni MPK do pętli przy dworcu PKP na Rakowie.

Linie tramwajowe na 1 i 3 będą planowo obsługiwane wyłącznie nowymi tramwajami niskopodłogowymi, z wyjątkiem sytuacji awaryjnych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2