hamburger

ZMIANY W KOMUNIKACJI

23 lutego 2024

autobus mpk logo
Przypominamy, że w związku z reorganizacją i zmianami układu linii autobusowych MPK wprowadzonymi przez miasto Częstochowę, od 24 lutego autobus MPK linii 58 straci charakter podmiejskiej i stanie się miejską z nowym numerem 34.

Wymierną korzyścią tej zmiany dla naszych Mieszkańców jest znaczne obniżenie ceny biletów: miesięcznego ze 160 zł na 116 zł (ulgowy 58 zł), jednorazowego z 5,60 zł na 4,20 zł (ulgowy 2,10 zł). Ponadto Mieszkańcy naszej gminy zyskają możliwość zakupu biletów miejskich godzinnych, dobowych i weekendowych, dzięki którym poruszanie się po całej Częstochowie i gminie Olsztyn stanie się wygodniejsze i tańsze.

Autobus 34 pojedzie z Olsztyna najkrótszą i najszybszą trasą do Częstochowy – z Al. Wojska Polskiego zjedzie pod Galerię Jurajską, a kolejny przystanek przewidziany został na Placu Daszyńskiego. Punkty przesiadkowe zostały zlokalizowane na Estakadzie i Placu Daszyńskiego, gdzie będzie można przesiąść się do tramwaju albo innych linii autobusowych. Autobus tym samym nie pojedzie na ul. Piłsudskiego. Z placu Daszyńskiego, ul. Mirowską i Nadrzeczną pojedzie do Al. Jana Pawła II, a potem do Centrum Handlowego – Park Aniołów.

Nowe rozkłady jazdy dostępne na stronie internetowej:
https://www.olsztyn-jurajski.pl/komunikacja/

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2