hamburger

ZNAMY LAUREATÓW STATUETEK „OLSZTYŃSKIEGO ANIOŁA STRÓŻA”

30 stycznia 2024

28 stycznia 2024 roku w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie odbyło się Spotkanie Noworoczne Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn, Tomasza Kucharskiego. Podczas uroczystości wręczyliśmy statuetki „Olsztyńskiego Anioła Stróża”. Laureatami wyróżnień Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn zostali: Anna Kamosińska, Dariusz Górecki, Zdzisław Synoradzki, Paweł Kawecki, Jan Jeleń, Barbara Krajewska oraz Rafał Elmanowski.

Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań za współpracę licznie zgromadzonym Gościom, zaprezentowania projektów, które w minionym roku były realizowane przez olsztyński samorząd oraz przedstawienie planów na rok 2024. Galę uświetnił występ trębacza Mikołaja Kubickiego, mieszkańca Olsztyna.

Na nasze zaproszenie odpowiedzieli m.in.: Stanisław Gmitruk, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Jarosław Marszałek, I zastępca Prezydenta Częstochowy, Janusz Konieczny, przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynie wraz z radnymi, Piotr Kołodziejczyk, Starosta Powiatu Myszkowskiego, Danuta Tomza, radna Rady Powiatu Częstochowskiego, bryg. Marek Radosz, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, nadkom. Tomasz Kowalczyk, reprezentujący komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie, Małgorzata Majer, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, Juliusz Sętowski, kierownik Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy, Tadeusz Wrona, przewodniczący Ligi Krajowej, Urszula Giżyńska, reprezentująca Szymona Giżyńskiego, posła na sejm RP, Michał Świącik, prezes Włókniarz Częstochowa, Renata Materka, prezes Zarządu Amicus, Dariusz Jadczyk, prezes Regionalnej Organizacji Pracodawców, Bernadetta Niemczyk, prezes KERiL w Olsztynie, Longin Wałachowski, prezydent Rotary Club Częstochowa, ks. prał. Włodzimierz Białek, proboszcz Parafii św. Idziego w Zrębicach, Ewa Płachetka, dyrektor oddziału PKO BP Częstochowa, sołtysi, przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Olsztyn.

Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski oraz Janusz Konieczny, przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynie wręczyli Statuetki „Olsztyńskiego Anioła Stróża” osobom, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju gminy Olsztyn i z zaangażowaniem działają na rzecz lokalnej społeczności.

Szczególne podziękowania za wspieranie naszych działań i nieocenioną pomoc otrzymali: Danuta Tomza, Renata Materka oraz Leszek Gryl.

Podczas uroczystości Goście wysłuchali koncertu zespołu The Music Astronauts.

Laureaci wyróżnienia Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn w 2024 r.

w kategorii Edukacja i kultura
Anna Kamosińska – animatorka kultury, nauczycielka w Szkole Podstawowej w Turowie, założycielka i instruktorka zespołu folklorystycznego Turowianie. Wyróżniona za szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu kultury, kultywowaniu tradycji i folkloru.
w kategorii Sport i turystyka
Dariusz Górecki – lokalny animator sportu, trener i działacz sportowy, prezes Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „SOKÓŁ”, radny Rady Miejskiej w Olsztynie. Uhonorowany za całokształt pracy szkoleniowej oraz promocję aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.
Paweł Kawecki – sportowiec, biegacz narciarski, dwukrotny medalista Mistrzostw Polski w parasportach zimowych w 2023 r. Uhonorowany za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie w promocję aktywności sportowej osób z niepełnosprawnościami.
Zdzisław Synoradzki – od 30 lat lokalny promotor sportu, inicjator wielu akcji sportowych, doświadczony trener i zawodnik Klubu Sportowego Dragon, członek kadry narodowej taekwondo, w 2023 r. zdobywca złotego medalu w Mistrzostwach Polski Seniorów Taekwon-Do. Nagrodzony za wybitne wyniki sportowe, sukcesy w pracy szkoleniowej i rozwijanie talentów młodych sportowców.
w kategorii Działalność społeczna i troska o człowieka
Jan Jeleń – działacz społeczny, inicjator lokalnych wydarzeń integrujących mieszkańców oraz projektów na rzecz przestrzeni publicznej, komendant gminny ochotniczych straży pożarnych wyróżniający się aktywną działalnością i zaangażowaniem w służbę. Uhonorowany za szczególne zasługi dla rozwoju i umocnienia ochotniczych straży pożarnych na terenie gminy Olsztyn.
Barbara Krajewska – społecznik, organizatorka lokalnych imprez dla dzieci i dorosłych, sołtys Olsztyna, od wielu lat aktywnie i z zaangażowaniem działa dla swojego najbliższego otoczenia. Wyróżniona za podejmowanie oddolnych przedsięwzięć na terenie gminy Olsztyn i aktywną działalność na rzecz społeczności lokalnej.
w kategorii Gospodarka i przedsiębiorczość
Rafał Elmanowski – lokalny przedsiębiorca wyróżniający się innowacyjnością i sukcesami biznesowymi, tworzący miejsca pracy, rozwijający firmę się w dynamiczny sposób, wizytówka lokalnej gospodarki. Wyróżniony za promowanie pozytywnego wizerunku gminy Olsztyn w kraju i za granicą.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2