hamburger

Historia na tablicach

28 marca 2024

Przy ulicy Żwirki i Wigury w Olsztynie oraz Zamkowej w Przymiłowicach stanęły tablice prezentujące wizerunki i noty biograficzne patronów oraz historie nazw tych ulic.

W Olsztynie przy ul. Żwirki i Wigury tablice znajdują się na skrzyżowaniu z ul. Asnyka oraz przy aptece. W Przymiłowicach przy ul. Zamkowej tablice ustawiono przy remizie OSP oraz przy skrzyżowaniu z ul. Kielnicką.

Historyczne tablice przy naszych ulicach zaczęły pojawiać się już w poprzednich latach. Tablice przybliżające postać starosty częstochowskiego, zawisły przy ul. Kazimierza Kühna – przy Szkole Podstawowej w Olsztynie i Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej Święta Puszcza. Kolejne znajdują się przy ulicach Kaspra Karlińskiego i Kazimierza Wielkiego.

Dziękujemy Markowi Romańskiemu, radnemu Rady Miejskiej w Olsztynie za merytoryczne wsparcie przy opracowywaniu tekstów na planszach.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2