hamburger

KORONAWIRUS-INFORMACJE

Szanowni Mieszkańcy,
Z uwagi na duży wzrost zakażeń wirusem COVID-19 i prognozowany dalszy dynamiczny rozwój sytuacji epidemicznej w kraju, od najbliższego poniedziałku tj. 12 października br., w celu zapewnienia ciągłości pracy urzędu, wstrzymana zostaje bezpośrednia obsługa. Urząd pracuje w trybie wewnętrznym i wszystkie sprawy będą załatwiane na bieżąco. Przy drzwiach wejściowych wystawiona jest skrzynka na korespondencję. Załatwienie spraw, które wymagają osobistego kontaktu z urzędnikiem, będzie możliwe wyłącznie po wcześniejszym, telefonicznym ustaleniu terminu wizyty.
Apelujemy do mieszkańców, żeby nie przychodzili do urzędu bez pilnej potrzeby. Jeżeli sprawa nie jest terminowa – prosimy o załatwienie jej później.
Jeśli sprawa jest pilna i wymaga wizyty w urzędzie – umów się na konkretny dzień i godzinę telefonicznie lub za pośrednictwem maila.
Przypominamy, że wiele spraw urzędowych można załatwić elektronicznie, za pośrednictwem tzw. profilu zaufanego (epuap.gov.pl). Dokumenty elektroniczne podpisane profilem zaufanym mają moc dokumentu urzędowego. Można więc tą drogą składać oficjalne pisma i wnioski do urzędu. Część spraw można załatwić zwykłym emailem.
Wnioski o udzielenie pomocy finansowej z zakresu świadczeń rodzinnych, m.in.: świadczenie wychowawcze (500+), świadczenie „Dobry start” (300+), zasiłek rodzinny, zasiłek pielęgnacyjny, fundusz alimentacyjny można składać za pośrednictwem portalu empatia.Co ważne, jeśli na etapie składania wniosku wybierzemy elektroniczny sposób komunikacji, to cała procedura (np. decyzje, wezwania) zostanie przeprowadzona w ten sposób, bez konieczności osobistych wizyt w urzędzie czy odbioru pism na poczcie. Do złożenia wniosku wystarczy profil zaufany – informacje, w jaki sposób go założyć znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/gov/zaloz-profil-zaufany
Urząd Gminy Olsztyn pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach:
Poniedziałek 7.30-15.30
Wtorek 7.30-17.00
Środa 7.30-15.30
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.00
• zasłaniania ust i nosa
• dezynfekcji i częstym myciu dłoni
• zachowywania dystansu min. 1,5 m.
Od czerwca obowiązuje nowa organizacja pracy w Urzędzie Gminy Olsztyn w związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2.
1. Obsługa mieszkańców prowadzona jest we wszystkich sprawach realizowanych przez Urząd – wyłącznie po uprzednim umówieniu wizyty telefonicznie lub drogą mailową.
2. Bez uprzedniego umówienia możliwe jest składanie pism i wniosków (za potwierdzeniem wpływu). Pisma można składać w Punkcie Obsługi Interesanta.
• Kontakt z Urzędem jest możliwy drogą mailową i telefoniczną. Numery telefonów i adresy e-mail podane są na stronie https://www.olsztyn-jurajski.pl/referaty/
• Ogólny adres e-mail Urzędu: sekretariat@olsztyn-jurajski.pl. Korespondencję można też kierować na adresy e-mail poszczególnych referatów Urzędu.
• Składanie pism wymagających podpisu możliwe jest drogą pocztową lub elektronicznie z wykorzystaniem platformy ePUAP (pismo musi być podpisane profilem zaufanym lub podpisem elektronicznym). Adres Urzędu Gminy Olsztyn na platformie ePUAP:/m9833submg/skrytka
Link do formularza ogólnego: https://obywatel.gov.pl/wyslij-pismo-ogolne

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2