hamburger

NOWE PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH

15 grudnia 2021

przjeście dla pieszych

Najdalej do maja 2022 r. pod piekarnią w Olsztynie oraz na ul. Sobieskiego powstaną pasy dla pieszych wraz z oświetleniem.

15 grudnia Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski i Prezes Zarządu Inżynierii Ruchu Drogowego Sp. z o.o., Piotr Różycki podpisali umowę na realizację pasów wraz z oświetleniem na drodze krajowej przy piekarni w Olsztynie oraz pasów przez ul. Sobieskiego.

Inwestycja za ponad 100 tys. zł zostanie zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na poziomie 80 procent.

Dobrze doświetlone przejście dla pieszych ma poprawić bezpieczeństwo pieszych na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury i Sobieskiego w Olsztynie.

W ubiegłym roku zakończyliśmy budowę interaktywnego przejścia dla pieszych, przy skrzyżowaniu ulic Kühna i Św. Puszczy w Olsztynie. W ramach inwestycji ustawiono radar z wyświetlaczem, zamontowano garby najazdowe na ul. Napoleona oraz „migające i gadające słupy” ostrzegające zbliżających się kierowców.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2