hamburger

LABORATORIA DLA SZKÓŁ

16 grudnia 2021

gogle vr

Gmina Olsztyn otrzymała ponad 252 tys. zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na realizację programu „Laboratoria Przyszłości”. Jest to nowy program wsparcia dla szkół podstawowych.

Celem inicjatywy jest wspieranie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów zainteresowań związanych z tzw. kierunkami STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka). Od 1 września 2022 roku do każdej szkoły podstawowej znajdującej się na terenie naszej gminy trafi nowoczesny sprzęt, który pomoże uczniom w rozwijaniu ich pasji.

Szkoła otrzymają pulę pieniędzy, którą będą mogły wydać na dowolny sprzęt umożliwiający prowadzenie praktycznych zajęć z robotyki, programowania i wprowadzenia do nauki o Sztucznej Inteligencji, w tym takie urządzenia, jak drukarki 3D, gogle VR, sprzęt do nagrań, roboty edukacyjne, maty edukacyjne. Sprzęt będzie dostępny w wyposażeniu szkoły, nauczyciele będą mogli korzystać z niego prowadząc zajęcia.
KK
logo

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2