hamburger

NOWY PLAC WYPOCZYNKOWY DLA ODRZYKONIA

26 marca 2024

Miasto i Gmina Olsztyn otrzyma od Województwa Śląskiego 120 tys. zł na zagospodarowanie terenu gminnego w Odrzykoniu w ramach programu Inicjatywa Sołecka. Cała inwestycja kosztować będzie 250 tys. zł i zakończy się jesienią tego roku.

Na wtorkowej sesji sejmiku województwa śląskiego podjęto uchwałę o dotacji dla Olsztyna.

W ramach inwestycji zaplanowaliśmy utwardzenie terenu pod altanę wraz z jej posadowieniem, montaż siłowni zewnętrznej, plac zabaw, boisko do gry w siatkówkę, zamontowane zostaną ławki i kosze na śmieci.

Przewidywany koszt planowanych prac wynosi 250 tys. zł, z czego 130 tys. zł dokłada budżet Miasta i Gminy Olsztyn.

Prace zakończą się jeszcze we wrześniu tego roku.

Do tej pory z budżetu gminy Olsztyn, w ramach funduszu sołeckiego, udało się wykonać dokumentację projektową, zjazd z drogi gminnej na działkę wraz z wykonaniem ciągów spacerowych oraz ogrodzenie terenu. Zakupiono również urządzenia na plac zabaw. Koszt dotychczasowych inwestycji to ponad 76 tys. zł.

– Cieszymy się, że Mieszkańcy Odrzykonia zyskają miejsce, gdzie będą mogli się spotykać. Brakowało takiego miejsca, które będzie dostępne dla całych rodzin i bezpieczne dla dzieci w tym sołectwie – mówi Tomasz Kucharski, burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2