hamburger

OKIEM SKOWRONKA, CZYLI W OLSZTYNIE NA PŁOCIE – SŁONECZNY POCZĄTEK MAJÓWKI

2 maja 2023

28 kwietnia na Rynku w Olsztynie odbył się wernisaż plenerowej wystawy fotografii reporterskiej Grześka Skowronka pt. „Okiem Skowronka, czyli w Olsztynie na płocie”. Zdjęcia Artysty zawisły na płotach posesji mieszkańców przy ul. Kazimierza Kühna w Olsztynie.

Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski i Grzegorz Skowronek, Fotoreporter Gazety Wyborczej przywitali przybyłych gości i zaprosili ich na spacer wzdłuż ul. Kühna.
Wydarzenie uświetnił koncert zespołu AmperA.

Kto nie mógł być z nami na wernisażu może zobaczyć zdjęcia w dowolnym terminie. Będą dostępne aż do jesieni. Zapraszamy na spacer, bo warto!

Grzesiek Skowronek to częstochowianin urodzony w 1973 r. Od 30 lat pracuje w oddziale Gazety Wyborczej.
Ciekawią go ludzie i wydarzenia. Jako fotograf szuka sytuacji niezwykłych, emocji, nieoficjalnych gestów, ulotnych chwil, które nieodwracalnie przemijają. Stara się być niewidocznym obserwatorem, nie fotografować oczywistych tematów w sztampowy sposób, żeby nie zanudzić swoją pracą Odbiorców i siebie. Lubi fotografować pielgrzymki, Jasną Górę, choć wymaga to cierpliwości, taktu i dyskrecji. Z przyjemnością fotografuje politykę i sport.
Wyróżniany w ogólnopolskim konkursie fotografii prasowej Grand Press Photo, Śląskiej Fotografii Prasowej i lokalnym Klimaty Częstochowy, choć nie jest entuzjastą tego rodzaju „wyścigów”. Dzięki pracy w Gazecie jego fotografie ukazywały się w najważniejszych tytułach prasowych w Polsce i za granicą.
Prywatnie ma fantastyczną i wesołą rodzinę i trzy zwierzaki, które na co dzień rządzą domem.

Fot. T. Sieniawski

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2