hamburger

OSP Olsztyn ćwiczy na wysokościach

6 września 2021

szkolenie wiązanie
Ochotnicy z jednostki OSP Olsztyn w terminie 6-9 września br. biorą udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wysokościowego. Prowadzą je strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego JRG Radzionków oraz Wojskowej Straży Pożarnej Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Trwają ćwiczenia z zakresu ewakuacji osób poszkodowanych z przestrzeni trudno dostępnych, poza zasięgiem tradycyjnych urządzeń ratowniczych, jak np.: skał, jaskiń, studni i elektrowni wiatrowych, z wykorzystaniem technik linowych.
Specjalistyczne jednostki z Radzionkowa i Lublińca doskonalą swoje umiejętności na terenie gminy Olsztyn podczas zgrupowania szkoleniowo-kondycyjnego, dzięki czemu strażacy z Olsztyna mogą wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach i skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia.

A to wszystko po to, aby w przyszłości utworzyć Grupę Specjalistyczną, działającą w ramach jednostki OSP Olsztyn.
Jednostka OSP Olsztyn kieruje podziękowania dla kolegów z JRG Radzionków oraz Wojskowej Straży Pożarnej JWK Lubliniec za przyjęcie zaproszenia do wspólnych ćwiczeń i profesjonalne szkolenie.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2