hamburger

Strażacy OSP Olsztyn ćwiczyli na wysokościach

24 czerwca 2021

ratownicy na wiatraku

Ochotnicy z jednostki OSP Olsztyn w terminie 14-17 czerwca br. wzięli udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wysokościowego. Były one prowadzone pod okiem strażaków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego JRG Radzionków oraz Wojskowej Straży Pożarnej Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Przeprowadzono ćwiczenia z zakresu ewakuacji osób poszkodowanych z przestrzeni trudno dostępnych, poza zasięgiem tradycyjnych urządzeń ratowniczych, jak np.: skał, jaskiń, studni i elektrowni wiatrowych, z wykorzystaniem technik linowych.

Specjalistyczne jednostki z Radzionkowa i Lublińca doskonaliły swoje umiejętności na terenie gminy Olsztyn podczas zgrupowania szkoleniowo-kondycyjnego, dzięki czemu strażacy z Olsztyna mogli wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach i skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia.

A to wszystko po to, aby w przyszłości utworzyć Grupę Specjalistyczną, działającą w ramach jednostki OSP Olsztyn.

W imieniu wszystkich jednostek biorących udział w ćwiczeniach szczególnie dziękujemy Państwu Annie i Alojzemu Szczerbom za udostępnienie jednego z wiatraków do ćwiczeń, za omówienie jego konstrukcji i zasad działania.

Jednostka OSP Olsztyn kieruje podziękowania dla kolegów z JRG Radzionków oraz Wojskowej Straży Pożarnej JWK Lubliniec za przyjęcie zaproszenia do wspólnych ćwiczeń i profesjonalne szkolenie.

Naczelnik OSP Olsztyn Włodzimierz Strączyński zdał raport Wójtowi Gminy Olsztyn z przeprowadzonych ćwiczeń.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2