hamburger

Twój e-PIT

10 marca 2021

twój e-pit logo

Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Częstochowie zachęca podatników do składania deklaracji podatkowych za pomocą usługi Twój e-PIT. Dzięki usłudze można sprawnie rozliczyć się z urzędem skarbowym z dochodów uzyskanych za 2020 r.

Twój e-PIT to zeznanie podatkowe, które od 15 lutego udostępnione jest w serwisie https://www.podatki.gov.pl. Znajdują się w nim informacje od pracodawcy, dane z ubiegłorocznych zeznań, ulga na dzieci czy dane organizacji pożytku publicznego (OPP). Dane te można zmienić (np. dodając informacje o innych ulgach, z których osoba zainteresowana korzysta) lub zatwierdzić (jeśli są prawidłowe i nie wymagają aktualizacji).

Uwaga: usługa nie dotyczy przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej.

Podatnicy rozliczający się elektronicznie mogą liczyć także na szybszy zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. W przypadku tych osób termin zwrotu wynosi 45 dni, zamiast standardowych 3 miesięcy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2