hamburger

ZMIANY W BEZPŁATNEJ KOMUNIKACJI GMINNEJ

28 września 2021

busy
Od 16 października br zostaną wprowadzone zmiany w bezpłatnej komunikacji gminnej.

Linia 585:

Nastąpi korekta rozkładu jazdy obowiązującego w weekendy. Busy będą kursować według rozkładu: „Soboty zimowe” oraz „Niedziele i święta zimowe”.

Linia 583:

Busy będą obsługiwały ulice Piastowską i Podgrabie.
Dodajemy kurs z Olsztyna do Bukowna po godzinie 18:00.

Linia 582:

Przyspieszamy odjazd pierwszego autobusu MPK o 5 minut oraz uruchamiamy dodatkowy bus z Olsztyna do Odrzykonia w celu umożliwienia przesiadki pasażerom ze Skrajnicy na Odrzykoniu. Tym samym zostanie skrócony czas dojazdu do Częstochowy na godzinę 6-tą bez konieczności długiego oczekiwania na przesiadkę.

Analogicznie dodajemy dodatkowy kurs przed godziną siódmą do Odrzykonia celem umożliwienia przesiadki osobom dojeżdżającym do Częstochowy ze Skrajnicy bez konieczności długiego oczekiwania na autobus linii 58.

Skracamy czasy oczekiwania na przesiadkę na niektóre kursy busów linii 582.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z zapisami umowy z przewoźnikiem ” w przypadku autobusu komunikacji gminnej oczekującego na autobus komunikacji miejskiej, gdy autobus komunikacji miejskiej spóźnia się, odjazd autobusu komunikacji gminnej można opóźnić o maksymalnie 15 minut, celem zapewnienia przesiadki”. Opóźnienie odjazdu busa jest również uzależnione od priorytetu przesiadki danego kursu i może wynosić od 5 do 15 minut.
Czas oczekiwania wynika z ryzyka niezrealizowania kolejnych kursów na poszczególnych liniach bezpłatnej komunikacji gminnej. Nadmieniamy, iż opóźnienia generowane są przez autobusy MPK na terenie miasta Częstochowa – głównie na odcinku przebudowywanej trasy DK-46.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2